Ürün portfolyosu

Çok yönlülük esneklik

Rakipsiz bir genişlik ve bir çok alternatiflerle ölçüm çözümlerinde geniş bir seçenek sunuyoruz sizlere. WIKA programı ürünler şeklinde ayrılmıştır ve en geniş uygulamalar için uygundur. Buna ek olarak, birçok alet birbirleri ile kombine edilebilir ya da diyafram seal, kapiller veya termoveller ile birlikte kullanılabilir.

 

Elektronik basınç ölçümü

Bütün ihtiyaçlarınız tek bir kaynaktan WIKA mutlak, fark basınç ölçümü ve basınç ölçümünde, elektronik basınç ölçümünde basınç sensörleri, basınç switchleri, basınç transmitterleri ve proses transmitterleri alanında tam bir çeşitlilik sunar. Bu araçlar standart akım veya gerilim çıkış sinyalleri ve arabirimleri ile birlikte geliyor. Seramik kalın film, metal ince film veya piezo-dirençli, WIKA günümüzün önde gelen sensör teknolojilerini geliştirir ve geniş bir çeşitlilikle üretir.

Mekatronik basınç ölçümü

Birçok avantaja sahip akıllı bir çözüm: mekanik ölçüm sistemleri, switch kontakları, çıkış sinyalleri ve elektrik bağlantılarının farklı kombinasyonları için neredeyse sınırsız seçenekler mümkündür. Switch kontak veya transmitter fonksiyonu ile mekanik görüntünün bir sentezi sonucunda, harici güce gerek kalmadan ölçüm değerleri görüntülemenin dışında aynı zamanda sınır değerlerini izlemek veya işlemleri kontrol etmek de mümkündür. Ürün portfolyosu, yüksek bağlantı güç kaynaklı mekanik basınç switchleri ile tamamlanmaktadır.

Mekanik basınç ölçümü

Basınç, mutlak basınç ve fark basınç göstergeleri milyonlarca kere test edilmişdir. Çok geniş çaptaki uygulamalar için Bourdon tüp, diyaframlı ürünler ve kapsüllü ürün teknolojileri ile ilgili en uygun çözümleri sunuyoruz. Endüstriyel ve proses entrümanları için bir çok gereksinimlerinizi karşılayacak bakır alaşımlı, paslanmaz çelik veya özel materyaller mevcuttur. Bu enstrümanlar 0 … 0.5 mbar dan 0 … 7,000 bara kadar ve %0.1 doğruluk düzeyine kadar değerleri barındırmaktadır.

Diyafram sealler

Uluslararası en zor ölçüm koşullarında tanınan ve uluslararası değere sahip WIKA basınç göstergeleri, basınç transmitterleri, basınç transdüserleri vb. ekipmanlarla donatılmış WIKA diyafram sealler mevcuttur. Bu sebepten dolayı ölçüm aralığı olarak -90°C  ile +400°C gibi aşırı sıcaklıklarda ve agresif, aşındırıcı, heterojen, yıpratıcı, yüksek viskoz veya toksik medya ile maruz kalınan ortamlarda kullanılabilir. Optimal diyafram seal tasarımı, materyali ve dolgu sıvısı bir çok uygulamaya özel olarak mevcuttur.

Elektrikli sıcaklık ölçümü

Her sıcaklık aralığı için uygun bir çözüm: WIKA ürün portföyü termokupllar, entegre bağlantıları ile veya bağlı kablo ve bağlantı kafaları ile direnç termometreleri (PTC ve NTC) gibi ürünleri içerir. -200 °C'den +1700 °C'ye kadar geniş bir ölçme aralığımız bulunmaktadır. Sıcaklık anahtarları, analog ve dijital ısı vericiler, sıcaklık kontrol cihazları ve dijital göstergeler ürün yelpazemizi tamamlayan diğer ürünlerdir.

Mekatronik sıcaklık ölçümü

Mekanik sıcaklık ölçüm araçları, anahtar kontakları ve çıkış sinyallerinin entegrasyonu sonucunda, WIKA olarak kombine ürünler alanında geniş bir yelpazede sunabiliyoruz. Switch kontaklarla işaretçi konum ateşleyicileri bir ölçüm değeri ya altına ya da aşan bir ayar değerini tetikler. Elektrik çıkış sinyalleri ek, bağımsız bir sensör devresi üzerinden gerçekleşmektedir. Alternatif olarak, standart bir analog çıkış sinyali bir açı kodlayıcı vasıtasıyla oluşturulabilir. Portföy mekanik sıcaklık switchler ile tamamlanmaktadır.

Mekanik sıcaklık ölçümü

WIKA'nın ibre göstergeli termometreleri, bimetal, genişleme veya gaz hareket ilkesi çalışır. Bu -200 °C'den +700 °C ölçek aralıklarında farklı doğruluk sınıflarında, yanıt süreleri ve çevresel etkilerle esneklik içinde ölçümleme yapabilirler. Çeşitli bağlantı tasarımları, gövde çapları ve bireysel gövde uzunlukları ile esnek bir ölçüm noktası tasarımı sağlarlar. Kapillerli ibre göstergeli termometreler çok yönlü kullanım için uygundur. Gerekirtiğinde tüm termometreler, bir termovel ile beraber kullanım için uygundur.

Termoveller

Zorlu çalışma koşulları için WIKA termoveller katı işlenmiş ve işlenmiş tasarımlar olmak üzere iki farklı seçenekle sunulmaktadır. Sunulan türevler sizin tasarımlarınız olabileceği gibi farklı veya flanşlı, dişli, kaynaklı da olabilir. Ayrıca, termoveller Van Stone tasarımla hijyenik uygulamalar için de gerekli çeşitleri barındırmaktaıdr. Müşteri ihtiyaçlarına göre materyal ve üretim seçimleri sensör ve hassas ölçümler için en iyi şekilde koruma sağlar.

Seviye ölçümü

Sizin seviye gereksinimleriniz için çalışıyoruz. WIKA'nın 450 °C sıcaklığa kadar kullanılabilen geniş kapsamlı seviye ölçüm aletleri ve 400 kg / m³ yoğunluktan 500 bar basınç aralığına kadar uygunluk sağlayan ürün yelpazesi, bypass seviye göstergeleri, gözetleme camlı seviye göstergeleri, manyetik şamandıra sviçleri ve optoelektronik switchleri gibi oldukça kapsamlı bir ürün gamı mevcuttur. WIKA olarak müşterilerimize özel dizayn seçenekleri mevcuttur. 

Başlıca akış elementleri

Akışkan debi ölçerleri, meter runlar, akış nozulleri, venturi tüpleri ve pitot tüpleri başlıca akış elementlerimiz ve kısıtlayıcılarımızdandır. Ürünlerimiz geniş endüstriyel uygulamaların çoğunluğu kapsayabilmektedir. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özelleştirilmiş çözümler geliştirilebilir.

Kalibrasyon teknolojisi

Her gereksinim için en yüksek hassasiyet. WIKA kalibrasyon cihazları, basınç ve sıcaklığın elektriksel ve fiziksel değer ölçümleri için geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Servis hizmetlerimizle basınç ve sıcaklık ölçüm enstrümanlarının kalibrasyonunda WIKA'nın akredite DKD/DAkkS kalibrasyon laboratuvarları sizlere hizmet etmek için her zaman yanınızdadır.

Aksesuarlar

Basınç, sıcaklık, seviye ölçümü ve kalibrasyon teknolojisi alanlarındaki mükemmel tamamlayıcımız WIKA aksesuarlarımızdır. Kapsamlı aksesuar programına basınç göstergeleri, valfler, vanalar, sifonlar, adaptörler, dijital indikatörler, sıcaklık kontrolörleri ve daha fazlası dahildir.

Ürün Kataloğu

Ürün Seçici

Uygulamalarınız için doğru ürünü mü arıyorsunuz? En uygun çözümler konusunda ürün seçicimizi kullanabilirsiniz.

Ürün seçici