Firma

REACh / RoHS / Tehlikeli maddeler listesi

1. Yönetmelik (EC) No 1907/2006 (REACh)

REACh Yönetmeliğin 33. Maddesi uyarınca, Alexander Wiegand SE & Co KG ürünlerinde yüzde 0,1 den fazla bir konsantrasyonda çok yüksek riskli (SVHC) içeriği varsa şirketimiz bunu müşterilerine bildirmekle yükümlüdür.

Bugüne kadar size verilen ürün içeriklerinde %0,1'i aşan konsantrasyonlarda SVHC maddelerine ratlandığına dair hiçbir bilgi yoktur. Ürünlerimizde belirtilen konsantrasyonu aşan SVHC maddeleri kullanacak olursak bu durum size bildirilecektir.

2. AB direktifi RoHS (2011/65/EU eski 2002/95/EC)

2011/65/EU ("RoHS", eski 2002/95/EC) direktifine göre tehlikeli madde kısıtlamalarına dahil ürünlerimiz için bu tarih geçerli değildir. Ek 1 direktiflerine uygun ürünlerimiz, endüstri uygulamaları için izleme ve kontrol entrümanları olarak 9 kategori altında sınıflandırılır. Kısıtlama öncelikle 22 Temmuz 2017 (2011/65/EU Madde 4 Paragraf 3) geçiş dönemi bittikten sonra geçerli olacaktır. Bu geçiş dönemi, üreticileri kurşunsuz teknolojileri değerlendirmek ve böylelikle müşteriler için riski en aza indirme imkanını sunmaktır.

Bunlarla birlikte, yukarıda geçen direktifin gereklerine uygun olarak en kısa zamanda tehlikeli atıklardan arınmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, WIKA mümkün olan en erken aşamada, ürünlerinde çevreyi etkileyebilecek maddelerin kullanımını engellemeye yönelik geniş bir programı devreye geçirmeyi hedeflemektedir.

WIKA sağlığa veya çevreye zararlı maddeleri tespit etmek ve ikame testleri çerçevesinde mümkün olduğu kadar bunu ortadan kaldırmak için düzenli olarak testler yürütmektedir. Bu aynı zamanda ISO 14001 sertifikası çerçevesinde tanımlanan sürekli iyileştirme programımızın bir parçasıdır.

Müşterilerimize spesifik tehlikeli maddelerin listelerinin araştırmaları son derece ayrıntılı ve pahalı bir süreçtir. Böyle bir soruşturma sadece özel durumlarda yapılabilir ve masrafları tahsil edilebilir. Tehlikeli maddelerin listesinin onayı yetkili laboratuar testleri olmadan mümkün değildir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İLETİŞİM

Tüm sorularınız için bizimle numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.