Firma

Satınalma

Hedefler

Öncelikle hedefimiz WIKA'nın hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamaktır. WIKA'nın ana hedefi tedarik, kalite koşullarının iyileştirilmesi, sevkiyat güvenliği, efektif ciro ve karlılığa ulaşarak WIKA'nın devam eden büyümesini ve varlığına katkı sağlamak ve bu faydayı müşterilerimizin başarısına aktarmaktır. Satınalma ve hizmet bölümleri müşterileri de yukarıda anlatılan bir parçasıdır. Bu bölümlere ek olarak; dizayn, gelişim, üretim, pazarlama  ve satış departmanımızı ve bu bölümlerle çalışan müşterilerimizi de dahil edebiliriz. Hedefimiz, her ne şekilde olursa olsun temasta olduğumuz tüm müşterilerimiz için en üst seviyede müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

 

Organizasyon

Dikkatli bir analizden sonra, WIKA Satınalma organizasyonu en uygun biçimi seçilmiş ve dünya çapında hareket eden bir şirketler grubu olarak, Malzeme Grubu Yönetimi'nin (MGY) sinerji ve küreselleşmenin etkileri gibi alanlarını kullanarak hareket etmektedir.


Satınalma politikası

  • Biz müşterilerimizle de tedarikçilerimizle de aynı özenle ve saygıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
  • Tedarikçilerimizi seçerken ticari ve niteliksel gerçeklere ilaveten uzun vadeli, verimli ve süreç odaklı ortaklık olasılığını da dikkate alıyoruz.
  • Biz sağlam bir ticari uygulama ve karşılıklı güven temelinde tedarikçilerimiz ile işbirliğini geliştirmek amacındayız. Aynı zamanda, aktif potansiyel tedarikçiler arasındaki rekabeti destekliyor ve mesleki yeterlilik konusunda onlardan maksimum derecede profesyonellik bekliyoruz.
  • İlaveten, bilinçli tedarik zinciri içinde, tedarikçilerimizle entegre ve esnek olmayı, samimiyet ile ilerleyen bir süreçte çalışmayı, yaratıcılık ve güvenilirlik gibi değerleri fiyatlandırmanın ötesinde bir katma değer olarak görüyoruz.

Tedarikçi değerlendirmesi

WIKA sürekli olarak mevcut çalışmış olduğu tedarikçileri tasarım, kalite ve teslimat performansı gibi kriterlerle malzeme grubu yöneticisi ve ona bağlı bir ekip tarafından değerlendirir. Tedarikçi değerlendirme en az yılda bir kez yapılan ve gelecekteki işbirliği için bir temel olacak şekilde yürütülmektedir. Bu işbirliğinin bir optimizasyon ile stratejiler geliştirerek ve sürekli onları kontrol ederek ilerletmek hedefimizdir.

Brochure

WIKA Global purchasing

İLETİŞİM

Tüm sorularınız için bizimle numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.