Modeller CTP2000, CTP9000

Standart termometre

Seçilen belgeler
Satış için iletişim Sorular? Size en yakın ilgili kişiyi bulun.

Bul

Uygulamalar

  • Kuru blok kalibratörlerde, tüp fırınlarda ve sıvı küvetlerinde karşılaştırma kalibrasyonları


Diğer Özellikleri

  • Yüksek kararlılık
  • Düşük sapma, uzun hizmet ömrü
  • Geniş sıcaklık aralığı

Tanımı

Harici standart termometre vasıtasıyla kalibrasyon
WIKA standart termometreleri özellikle endüstriyel laboratuvarlardaki uygulamalar için tasarlanmıştır. Küvetlerimizde, tüp fırınlarda ve kuru kuyu kalibratörlerinde kolayca karşılaştırma kalibrasyonları yapmamızı sağlar.

Özellikle kısa sıcaklık sensörlerinin kalibrasyonları için harici referans termometre kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle sıcaklık şekillendirme ünitesindeki radyal ve aksiyal sıcaklık dağıtımlarından meydana gelecek hatalar büyük ölçüde azaltılmış olacaktır.

Kalibrasyon için bir sıcaklık şekillendirme biriminde test maddeleri ve standart termometre aynı sıcaklıklara getirilir.

Kararlı sıcaklığa ulaşılır ulaşılmaz test maddeleri okunur veya çıkış sinyalleri ölçülür (direnç, termoelektrik voltajı, standart sinyal) ve standart termometre ile kıyaslanır. Bu karşılaştırma yöntemini kullanılarak sadece sıcaklık şekillendirme biriminin ekranı hasaba katılmadığından ölçüm belirsizliği büyük ölçüde azaltılabilir.

Standart termometre
  • Standart termometre
Wish list - Documents (0)

Dilek listesinde hiçbir belge yok. Bu indirme alanından istediğiniz ürüne ait belgeyi listenize ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için bayrak sembolü kullanarak tercih ettiğiniz dili seçin.

20 adetten fazla giriş yapamazsınız.

E-posta ile download linki almak için, e-posta adresinizi buraya giriniz:

E-posta adresi geçersiz.