Model CTP5000

Referans termometre

Seçilen belgeler
Satış için iletişim Sorular? Size en yakın ilgili kişiyi bulun.

Bul

Uygulamalar

  • -196 … +660 °C sıcaklık aralıklarında oldukça doğru sıcaklık ölçümleri için referans termometre
  • Fabrikalarda ve kalibrasyon laboratuvarlarında sıcaklık ölçüm aletlerinin test edilmeleri, ayarlanmaları ve kalibre edilmeler için referans termometre ve hassas alet
  • Kuru kuyu kalibratörlerinde, tüp fırınlarda ve sıvı küvetlerde karşılaştırma kalibrasyonları

Diğer Özellikleri

  • Sıcaklık aralığı: -196 ... +660 °C
  • Yüksek kararlılık
  • Düşük sapma, uzun hizmet ömrü
  • Çıplak teller, DIN konektör veya SMART bağlantı

Tanımı

CTP5000 standart kalibrasyonlardan çalışma alanı sıcaklık ölçümlerine kadar bütün uygulamalarda kullanım için tam aralık platin rezistanslı termometreler (PRTs) sağlamaktadır. Satış raflarındaki ürün yelpazesinin gereksinimleri karşılamaması durumunda neredeyse bütün şartnamalere uygun özel olarak üretilmiş termometreler temin edilebilir. WIKA ayrıca platin rezistanslı termometrelerin kalibre edilmeleri esnasında kullanım için standart direnç yelpazesi temin etmektedir.

Hassas bir termometre ile kalibre edilmiş problar kullanılarak kalibrasyon verilerini aletin hafızasına kaydetmek veya uyum kolaylığı için ASL SMART probları kullanılacaksa kalibrasyonun konektör içerisine yerleştirilmiş elektronik hafıza çipinde saklanması arasında seçim yapılabilir. Dolayısıyla kalibrasyon verileri SMART prob könektörü içerisinde kayıtlı olduğunda SMART probu kanallar veya aletler arasında hareket ettirmek kolay olacaktır ve kalibrasyon verilerini o anda kullanılan aletin kanalı içerisine girmeye gerek kalmayacaktır. 

Kalibrasyon için bir sıcaklık şekillendirme biriminde test maddeleri ve standart termometre aynı sıcaklıklara getirilir.

Kararlı sıcaklığa ulaşılır ulaşılmaz test maddeleri okunur veya çıkış sinyalleri ölçülür (direnç, termoelektrik voltajı, standart sinyal) ve standart termometre ile kıyaslanır.

Bu karşılaştırma yöntemini kullanılarak sadece sıcaklık şekillendirme biriminin ekranı hasaba katılmadığından ölçüm belirsizliği büyük ölçüde azaltılabilir.

Reference Thermometer model CTP5000
  • Reference Thermometer model CTP5000
Wish list - Documents (0)

Dilek listesinde hiçbir belge yok. Bu indirme alanından istediğiniz ürüne ait belgeyi listenize ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için bayrak sembolü kullanarak tercih ettiğiniz dili seçin.

20 adetten fazla giriş yapamazsınız.

E-posta ile download linki almak için, e-posta adresinizi buraya giriniz:

E-posta adresi geçersiz.