Satış için iletişim Sorular? Size en yakın ilgili kişiyi bulun.

Bul
  • 1
  • 2

Filtrelerin kullanımı, gereksinimler kadar çeşitlidir. Kirliliği birkaç milibar fark basıncı üreten bir havalandırma sisteminin filtresi, yağ hidroliği için bir kartuş filtresinden farklı enstrümantasyon gerektirir.

Ölçüm teknolojisi için geçerlilik ve güvenilirlik oldukça önemlidir. Sadece bir WIKA proses transmitterinin, fark basınç transmitterinin veya basınç göstergesinin güvenilir ölçüm sinyali, sistemin verimli ve sorunsuz çalışmasını sağlar. Avantajınız: Enerji tüketimi optimize edilir ve böylece işletme maliyetleri ve çevresel uyumluluk da sağlanır.

Hidrolik filtre uygulaması
Hidrolik yağdaki parçacıklar, hidrolik pompalar ve motorlar, valf pistonları veya silindirdeki tüm hareketli parçaların belirgin şekilde daha fazla aşınmasına yol açar. Bu nedenle, devrede bulunan bir veya daha fazla filtre en önemli bileşenler arasındadır. Kurulum genellikle basınç seviyesinin düşük olduğu ve çıkışın atmosfer basıncına karşı olduğu tankın geri dönüşünde gerçekleşir. Burada bir basınç transmitteri filtre kirlenmesini izler. Hidrolik motor gibi belirli bileşenler korunmak isteniyorsa, filtre bu bileşenlerin önüne takılmalıdır. Bunların izlenmesi için, bir fark basınç ölçümü- filtre üzerindeki basınç düşüşünün (kirlilik) ölçümü- gereklidir.

Makine uygulaması
Bir işleme merkezinde metal parçaların işlenmesi sonucunda cips oluşur. Bu, soğutma sıvısını makine aletinde bir işleme konveyörüne daha sonra işlem odasında taşır.

Talaş ayırıcı, katı talaşları ve sıvı soğutma yağlayıcısını ayırır, böylece bileşenler dolaşımına geri gönderilebilir. Talaşlar geri dönüşüme gönderilir bu nedenle mümkün olduğunca "temiz" olmalıdır. Bir sorun, kayış filtresinin daha fazla taşınmasını kontrol eden kayış filtresinin talaş ayırıcısındaki kayan anahtarıdır. Gelen talaşlar burada tutulur ve artık yıkanamaz. Bu durum, soğutma sıvısının taşmasını sağlar, böylece ortamda kirlenme oluşur ve aynı zamanda kaygan zemin nedeniyle meydana gelebilecek kaza riskini de artar. Üretim tecrübemiz yeni çözümler üretmemizi ve bu çözümleri kendi ön imalatlarımızda test etmemizi sağlar. Üretimlerimizde güvenilirliğin ne anlama geldiğini bilerek hareket ediyoruz.

bir