Satış için iletişim Sorular? Size en yakın ilgili kişiyi bulun.

Bul
  • 1
  • 2
  • 3

Pistonlu kompresörler, sıkıştırılmış hava talebine veya bunlardan istenen basınç seviyesine karşılık gelen 1-, 2-, 3- veya 4 silindirli versiyonlardır. "Paralel anahtarlama" olarak 2 silindirli kompresör ile üretilen hava hacmi iki katına çıkar. İlk silindirin çıkışının ikinci silindirin girişine bağlandığı "seri anahtarlama" nda, daha yüksek sistem basınçlarına ulaşılır.

Bir pistonlu kompresör, bir krank mili, bir bağlantı çubuğu, bir silindir ve piston ve bir supap kafasından oluşur. Krank mili, genellikle bir elektrik motoruyla bir V kayışı üzerinden sürülür.

Sadece silindir / pistonlu bir motordan oluşan küçük modeller var. Bununla birlikte, çoğu kompresör, sıkıştırılmış hava tüketici için istikrarlı bir sistem basıncını korumak için bir basınçlı hava deposuna sahiptir.

Basınçlı hava araçlarının çalıştırılması, depoda basıncın düşmesine neden olur. Basınç alt sınırın altına düştüğünde motor çalışmaya başlar; Üst sınır aşıldığında motor otomatik olarak kapanır. Basınç şalterleri, ayarlanmış limitler (şalt noktaları) içinde dengeli bir sistem basıncı sağlar.

Depodaki basınç, bu nedenle mevcut çalışma basıncı ve böylece açma / kapama düğmesinin işlevi, WIKA basınç göstergesi ile güvenilir şekilde gösterilir.

bir