Haberler

Geri dön

SF6 gaz: Proaktif tesis izlemesi için yeni transmitterler

Klingenberg, Ekim 2013. 

WIKA’nın iki yeni transmitteri söndürücü ve yalıtıcı gaz sülfür heksafloridin (SF6) devamlı ve dijital olarak izlenmesi için bir temel sağlamaktadır. GDT-20 ve GDHT-20 modelleri, MODBUS® sinyalleri ile gaz yalıtımlı teçhizatın SF6 durumu hakkında net ölçümler verirler ve böylelikle sadece istendiği anda planlanacak bakım imkanı sunarlar.

Hassas basınç ve sıcaklık ölçümlerine dayanan bu iki yeni transmitter SF6 gazının yoğunluğunu sürekli olarak hesaplamaktadırlar. Dolayısıyla en küçük sızıntılar bile erken bir safhada iken belirlenebilmektedir. Ayrıca GDHT-20 modeli, yıpratıcı ayrışan maddelerin oluşumlarının engellenmesi için gaz nemini de ölçmektedir. Teçhizatın SF6/N2 veya SF6/CF4 gibiSF6 gaz karışımları ile doldurulması durumlarında her iki alet de müşteri tarafından ayarlanabilmektedir.

SF6 gazının kontrol odasındandevamlı olarak izlenmesi durum bazlı esas ve böylelikle en ideal maliyetler ve teçhizat bakımları sağlamaktadır. Dijitalleştirilmiş ölçüm işlemi başka bir avantaj daha getirmektedir: Standart MODBUS® RTU protokolü kullanılarak 247’ye kadar aletin verileri tek bir ana kayıttan geri getirilebilmektedir. Bu şekilde analog teknoloji ile kıyaslandığında kablolama ve düzenleme maliyetleri büyük ölçüde azaltılmış olmaktadır.

 

Key words: GDT-20 ve GDHT-20

SF<sub>6</sub> gaz: Proaktif tesis izlemesi i&ccedil;in yeni transmitterler
  • SF<sub>6</sub> gaz: Proaktif tesis izlemesi i&ccedil;in yeni transmitterler
Haberler indir

Temsilciniz

Bu haber ile ilgili sorularınız mı var? E-posta ile bize ulaşın.