SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Çok noktalı termometreler

FLEX-R® (model TC96-R) ikinci bir contayı içerir mi?

Evet, FLEX-R® düzenekleri, bir ana conta kaynağına ve termokupldan flanş düzeneğine flanş düzeneğinden, tek bir disk üzerinde değil ve ikincil muhafaza odasından sonra bir ikinci sızdırmazlık kaynağına sahip olabilir.

İkincil bir muhafaza ne anlama gelir?

İkincil muhafaza haznesi, ana conta kaynağı ile ikincil conta kaynağı arasındaki sızdırmaz bir borudur (boyun borusu). Bir birincil kaynak arızası durumunda, ikincil muhafaza haznesi işletme basıncına kadar basınç olacaktır. Cihaza bir cihaz valfi ve basınç göstergesi takılabilir. Bu şekilde bağlantı, birincil ve ikincil conta kaynaklarının dahili olarak test edilmesine izin verir.

Bir FLEX-R® ürününü güçlendirmek için gerekli olan reaktöre kaynak yapılması gerekli midir?

Hayır, FLEX-R® mevcut reaktörlere kolayca uyum sağlamak için geliştirilmiştir. Teknoloji, reaktör iç kısımlarının basınçsız tutma elemanlarına bağlanarak uygun destekler kullanılarak yeniden donatılabilir.

FLEX-R® reaktöre yatay konumda monte edilebilir mi?

Evet, FLEX-R® herhangi bir pozisyonda monte edilebilir. Ancak, uygun pozisyonlarına sıkıca sabitlenmelidirler.

FLEX-R® flanş tertibatıyla hangi tasarım doğrulaması yapılır?

Birincil bağlantı, ikincil bağlantı ve ikincil koruma haznesinin uygunluğunu ve boyutlarını belirlemek için ASME kodu hesaplamaları yapılır. Tüm kaynaklar sıvı boya penetrant test edilmiştir (LPI). Montaj bir iç ve dış basınç testi alır. Materyal Test Raporları (MTR'ler) ve Pozitif Malzeme Tanımlaması (PMI) tüm prosesle temas eden parçalar için sağlanabilir.

WIKA kurulum yardımı sunuyor mu?

Evet, kurulum desteği sağlıyoruz. Cihazlarımızın montajı, konumlandırılması, test edilmesi ve devreye alınması için personel desteği sağlıyoruz. Alternatif olarak, WIKA kurulum için denetim personeli konusunda yardımcı olabilmektedir.